Dobot Magician V2 – Advanced Educational Plan to atrakcyjny funkcjonalnie zestaw startowy, który spodoba się z pewnością wszystkim pasjonatów robotyki, zarówno tym początkującym, jak i tym doświadczonym. Dobot Magician ma postać ramienia robotycznego z przystawkami, za pomocą których możemy poznawać tajniki podstaw robotyki, a także praktyczne zastosowanie robotów w zadaniach profesjonalnych. Dobot Magician to znakomity sposób na rozwijanie wiedzy i umiejętności nt. robotyki oraz sposób na tworzenie nowych aplikacji. Robot wraz z podzespołami współpracującymi charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i bardzo wyglądem nawiązującym do robotów znanych z legendarnych filmów science-fiction z XX wieku, np. “Johnny 5”. W zestawie jest dołączona instrukcja obsługi, która daje spore ułatwienie dla osób początkujących i umożliwia szybkie nauczenie się wszelkich aspektów dotyczących konfigurowania osprzętu robota. Natomiast oprogramowanie na licencji open source umożliwia współpracę robota z Arduino i z innymi modułami embedded na licencji open source. Przystawki znajdujące się w zestawie, umożliwiają szybkie przezbrojenie robota i umożliwiają stworzenie wielu ciekawych aplikacji, a także wykorzystanie robota w procesach technologicznych w przemyśle małoseryjnym, a także w domowych zastosowaniach o charakterze hobbystycznym. Bez względu na wybór metody sterowania robot bezbłędnie reaguje na zadany sygnał, a każdy ruch wykonuje z wysoką precyzją, dzięki czemu takie zadania jak druk obiektów 3D, pisanie tekstu czy też grawerowanie tekstów i rysunków są odtworzone z bardzo wysoką dokładnością. Zestaw Advanced Educational Plan jest zdecydowanie warty rozważenia przy wyborze robota do nauki podstaw robotyki w ujęciu praktycznym.

Dobot Magician V2 – robot o solidnej konstrukcji

Dobot Magician to ramię robotyczne, które może wykonywać ruch w czterech osiach. Części składowe tego robota są wykonane z lekkiego stopu aluminium oraz wytrzymałego plastiku ABS. Aby konstrukcja była odporna na uszkodzenia mechaniczne i na korozję, elementy aluminiowe zostały poddane procesowi anodowania. Robot jest wyposażony w dużą liczbę złączy umożliwiających komunikację z urządzeniami zewnętrznymi, złącza USB, programowalne porty wejścia/wyjścia, a także przyciski kontrolne. Wymiana przystawek robotycznych jest bardzo prosta i szybka dzięki zastosowaniu złączy wtykowych, które są łatwo dostępne. Producenta robota deklaruje dokładność ruchową ramienia robotycznego co do 0,2 mm, dzięki czemu można go zastosować do zadań wymagających dużej dokładności. Wbudowane silniki elektryczne dostarczają moment siły i prędkość obrotową zgodną z sygnałem sterującym w sposób proporcjonalny, a ruchome połączenia mechaniczne pracują bardzo cicho.

Dobot Magician V2 – programowanie robota dla początkujących i doświadczonych osób

Robot Magician V2 został zaprojektowany tak, aby umiały zaprogramować go zarówno osoby początkujące, które zaczynają swoją przygodę ze światem elektroniki, automatyki, robotyki i programowania, a także osoby o bogatym, wieloletnim doświadczeniu w tych gałęziach techniki. Dobot może być programowany w językach C#, C++, Python, Java, a także z myślą o osobach początkujących – w języku Scratch i kompatybilnym z nim Blockly, które wykorzystują interfejs graficznego programowania blokowego. Użytkownik otrzymuje możliwość pisania i wgrywania do pamięci robota własnego kodu programu, a ponadto może prowadzić sterowanie robotem poprzez port USB. Dobot Magician może być także sterowany drogą połączenia bezprzewodowego, tj. poprzez Wi-Fi oraz Bluetooth. Urządzeniem sterującym dla robota Magician może być zarówno komputer klasy PC, smartfon, jak i tablet. Obsługiwane metody sterowania wspierają gestykulację rękami, wydawanie komend głosowych, a nawet monitorowanie aktywności bioelektrycznej mózgu. Oprogramowanie dostarczane z robotem umożliwia tworzenie rozbudowanych algorytmów za pomocą bloczków, co korzystnie wpływa na elastyczność tworzenia aplikacji i jest bardzo efektywnym rozwiązaniem o niskim stopniu trudności, co jest szczególnie ważną zaletą z myślą o początkujących pasjonatach robotyki.