bg2.jpg
electronicsafterhours.com

MakeBlock

Rozwój elektroniki, automatyki i innych działów techniki doprowadził do powstania robotyki, która bardzo szybko się rozwija. Choć roboty mogą się kojarzyć głównie z filmami science-fiction oraz dużymi fabrykami, to w ostatnim czasie stały się one na tyle popularne, że znalazły zastosowanie również na polu hobbystycznym i edukacyjnym. Doskonałym tego przykładem są produkty firmy MakeBlock, pośród których można spotkać głównie roboty edukacyjne zaprojektowane z myślą o dzieciach. MakeBlock to dzieło specjalistów z ogromną wiedzą praktyczną i teoretyczną z zakresu nauk technicznych oraz szeroko rozumianej edukacji. Roboty MakeBlock to znakomity przykład nauki poprzez zabawę. W ten sposób dzieci dostają dobry start w nauce programowania, bez konieczności posiadania wybitnych umiejętności technicznych. Zestawy MakeBlock zawierają roboty wraz z wieloma ciekawymi akcesoriami, które umożliwiają naukę programowania blokowego, a także w języku Python. Niektóre z robotów mogą zostać przystosowane do współpracy z płytkami Arduino. MakeBlock to znakomita inwestycja w rozwój dziecka - zwłaszcza, jeśli przejawia zainteresowania techniczne.

MakeBlock – przyjemne z pożytecznym

 

Produkty z serii MakeBlock zostały specjalnie zaprojektowane w myśl edukacyjnej idei STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics). Założeniem tej idei jest rozwijanie u człowieka od najmłodszych lat zainteresowań naukowo-technicznych. Ponadto, idea STEAM poprzez zabawę, rozwija w człowieku umiejętności dotyczące rozwiązywania problemów technicznych, ćwiczy logiczne myślenie, a także rozwija pomysłowość i kreatywność, które są cechami bardzo istotnymi w edukacji i na rynku pracy. Zabawki z serii MakeBlock to znakomity wybór jako narzędzie wspomagające rozwój wyobraźni dziecka i umożliwiające fizyczną realizację jego pomysłów. Te niezwykłe roboty edukacyjne to znakomita oferta edukacyjna zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

MakeBlock – ogromne możliwości rozwojowe

Wiodącymi produktami firmy MakeBlock są przede wszystkim roboty edukacyjne, które występują także w formie zestawów startowych zawierających niezbędne akcesoria. Użytkownik może zacząć rozwijać swoje umiejętności już po wypakowaniu zestawu z pudełka, ponieważ obejmuje on wszystkie elementy potrzebne do zbudowania robota oraz instrukcję obsługi obrazującą proces budowy oraz uruchamiania robota. Użytkownik może zbudować co najmniej kilka różnych konstrukcji robotów. Przyświeca temu cel firmy MakeBlock, który ma za zadanie rozwijać umiejętności użytkownika w zakresie tworzenia fizycznych robotów oraz pisania programów sterujących robotem. Takie możliwości oferuje zestaw Ultimate Robot Kit – obecnie w sprzedaży dostępna jest już druga wersja tego produktu.

MakeBlock – współpraca z systemami embedded

 

Zestaw Ultimate Robot Kit 2.0 zawiera ponad 550 elementów mechanicznych oraz moduły elektroniczne, za pomocą których użytkownik może zbudować ponad 10 różnych rodzajów robotów. Zestaw od MakeBlock jest kompatybilny z platformą Arduino i z pewnością spodoba się najmłodszym konstruktorom robotów. Wbudowany sterownik MegaPi zapewnia szereg praktycznych funkcji, takich jak równoległe sterowanie silnikami i serwomechanizmami w czasie rzeczywistym, odczyt danych z czujników pomiarowych, a także możliwość współpracy z zewnętrznymi modułami sterującymi, również umożliwiającymi wykonywanie druku 3D. Producent przewidział także dedykowane aplikacje mobilne, które z pewnością docenią początkujący użytkownicy, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie pisania kodu źródłowego. Środowisko mBlock umożliwia realizację programowania blokowego, gdzie robot jest programowany w sposób krok po kroku poprzez interfejs graficzny za pomocą poszczególnych bloczków funkcyjnych. Na uwagę zasługuje także jakość wykonania elementów zawartych w zestawie – większość z nich jest wykonana z twardego stopu aluminiowego. Dzięki temu, konstrukcja robota jest lekka i trwała. Interfejs złączy i sterowania jest kompatybilny z wieloma popularnymi platformami embedded i umożliwia tworzenie aplikacji przemysłowych.