bg2.jpg
electronicsafterhours.com

Multimedia i rozrywka

Dobry inteligentny dom, powinien być wyposażony w szereg urządzeń, które nie tylko zapewnią bezpieczeństwo i funkcjonalność na dobrym poziomie, ale także w urządzenia umożliwiające miłe spędzanie czasu, który możemy przeznaczyć m.in. na odpoczynek od codziennych obowiązków. Urządzenia multimedialne, takie jak telewizory, odtwarzacze filmów i muzyki czy też konsole do gier, mogą zostać zaadaptowane do współpracy z urządzeniami automatyki dla inteligentnych budynków. Co więcej, sterowanie tymi urządzeniami możesz prowadzić z pokładu Twojego smartfona z dowolnego miejsca w domu i w jego najbliższym otoczeniu, na tyle ile pozwala fizyczny zasięg urządzeń komunikacyjnych. Również coraz bardziej popularnym sposobem sterowania jest wydawanie komend głosowych z użyciem protokołu VOIP. W tym artykule przedstawiono przykładowe urządzenia multimedialne, których producenci deklarują kompatybilność z większością dostępnych na rynku systemów smart home.

NVIDIA Shield TV Pro Smart Box

NVIDIA to firma znana głównie z wysokiej jakości kart graficznych do komputerów klasy PC, a także minikomputerów jednopłytkowych o parametrach bliskich współczesnym PC-tom (seria Jetson). Gigant w dziedzinie znakomitej wierności odwzorowywania obrazów przygotował także ofertę sprzętu powstałego z myślą o zastosowaniu w inteligentnych budynkach. NVIDIA Shield TV Pro to urządzenie typu Smart Box, które umożliwia łatwe połączenie komputera z telewizorem. Sercem tego Smart Boxa są dwa procesory czterordzeniowe, które wraz z pamięcią RAM o pojemności 3GB zapewniają sprawne funkcjonowanie urządzenia, nawet przy korzystaniu z bardzo wymagających sprzętowo aplikacji. Na tle innych urządzeń Smart Box dostępnych na rynku, produkt od NVIDIA wyróżnia dysk twardy o imponującej pojemności 500GB. Shield TV Pro obsługuje większość aplikacji, w tym gier przeznaczonych na system operacyjny Android oraz umożliwia odtwarzanie filmów i muzyki z najbardziej znanych platform streamingowych, np. TIDAL czy też HBO GO. Ponadto, Smart Box od NVIDIA jest w pełni kompatybilny z asystentem Google SmartThings i umożliwia pełną realizację sterowania automatyką domową. Jest to zdecydowanie znakomita propozycja dla tych, którzy lubią dużo grać w gry, oglądać filmy, a także oczekują wygodnego sposobu na sterowanie domem.

Bose SoundTouch 10

Bose to jeden z pionierów w dziedzinie profesjonalnych systemów nagłośnieniowych do zastosowań scenicznych, studyjnych i nie tylko. SoundTouch 10 to bezprzewodowy głośnik, który został zaprojektowany tak, aby dźwięk mógł swobodnie rozchodzić się po całym mieszkaniu, niezależnie od jego budowy i sposobu rozmieszczenia mebli i pozostałych elementów wyposażenia. Konstrukcja głośnika została bardzo dokładnie przemyślana i zapewnia znakomitą wierność odtwarzania muzyki i bogactwo dźwięku w pełnym zakresie częstotliwości. Komunikacja z osprzętem zewnętrznym może być realizowana poprzez Bluetooth jak i Wi-Fi. Bose SoundTouch 10 umożliwia streaming muzyki z internetowych stacji radiowych, serwisów streamingowych, a także z własnej biblioteki. Dzięki niewielkim wymiarom i niskiej masie własnej, głośnik może być umieszczony w niemal dowolnym miejscu. Producent przewidział także dedykowaną aplikację mobilną, która ułatwia korzystanie z serwisów streamingowych do odtwarzania muzyki.

LG Electronics C8 OLED TV

Dobra jakość obrazu to podstawa! A jeszcze lepiej będzie, jeśli obraz będzie jak najwierniej odwzorowany zarówno pod kątem bogactwa kolorów jak i rozdzielczości. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła firma LG Electronics, będąca jednym z rynkowych liderów w dziedzinie elektroniki konsumenckiej. C8 to pierwszy seryjnie produkowany telewizor, który obsługuje technologię ThinQ AI oraz standardowo wspiera odtwarzanie zdjęć i filmów w jakości 4K Ultra HD. Matryca OLED o przekątnej 65” z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających pasjonatów kina i gier. Końcowy efekt wizualny można dopasować pod swoje potrzeby, dzięki możliwości regulacji aż 120 parametrów obrazu. Dzięki zastosowaniu technologii OLED, w której każdy, pojedynczy piksel jest diodą LED, obraz jest bardzo wyraźny i naturalny, a także zapewnia płynne odtwarzanie filmów oraz bezproblemową obsługę grafiki w nawet najbardziej wymagających sprzętowo grach komputerowych.