Ozobot to seria małych, inteligentnych robotów zaprojektowany z myślą o najmłodszych adeptach robotyki i programowania. Seria Ozobot zdobyła uznanie w wielu konkursach i międzynarodowych targach elektroniki i nowinek technicznych. Jeden z robotów Ozobot o nazwie Ozobot Bit może być programowany bezprzewodowo za pomocą zarówno komputera jak i urządzeń mobilnych. Jednym z pierwszych etapów nauki z Ozobotem Bit jest zaprogramowanie ruchów robota oraz jego oświetlenia. Wraz z robotem współpracuje środowisko programowania graficznego OzoBlockly, w którym do przejścia jest pięć poziomów trudności. Dzięki temu, jest to znakomity robot do nauki programowania zarówno dla dzieci rozpoczynających edukację w szkole podstawowej jak i uczniów szkół średnich. Obsługa dedykowanego oprogramowania OzoBlockly jest zbliżona do środowiska Scratch, które również wykorzystuje interfejs programowania blokowego. 

Ozobot – prosta i intuicyjna obsługa

Na rozwój człowieka od najmłodszych lat życia składa się bardzo wiele czynników, które kształtują jego świadomość i wrażliwość. Do tych czynników również zalicza się odpowiednia edukacja, która musi przebiegać prawidłowo. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszli także twórcy Ozobota. Poza robotami edukacyjnymi, firma Ozobot wypuściła także drewniane puzzle. Od wielu lat, puzzle stanowią jedno z najbardziej efektownych narzędzi, które rozwijają umiejętności logiczne poprzez zabawę. Puzzle w połączeniu z robotami, dostarczają dziecku znakomitą zabawę oraz rozwijają jego umysł w odpowiedzialny sposób. Całość jest przemyślana zgodnie z założeniami filozofii dydaktycznej STEAM, która łączy w sobie nauki techniczne i ścisłe wraz ze sztuką. 

Ozobot – dobry start w świecie robotyki od najmłodszych lat życia człowieka

Współcześnie, programowanie jest coraz częściej elementem nauczania już na etapie wczesnoszkolnym. Wykorzystując puzzle Ozobot, dzieci są w stanie w bardzo prosty sposób nauczyć się fachowej nomenklatury technicznej stosowanej przez programistów oraz zrozumieć jej praktyczne znaczenie. Nie można absolutnie zapomnieć o tym, że od efektywności nauczania zależy także wkład własny nauczyciela prowadzącego zajęcia z dziećmi.

Ozobot – puzzle, które uczą programowania!

Puzzle Ozobot to genialny dodatek, który został tak zaprojektowany, aby pokazać, w jaki sposób należy tworzyć kod programu…bez konieczności używania komputera! Podczas obcowania z puzzlami Ozobot, dziecko uczy się, w jaki sposób można popełniać błędy podczas tworzenia kodu źródłowego oraz w taki sposób poprawnie należy wykonywać tworzenie instrukcji zawartych w kodzie programu, aby po uruchomieniu programu zostały one prawidłowo wykonane. Zestaw puzzli Ozobot zawiera dużą ilość zróżnicowanych względem siebie elementów. Ich budowa i sposób łączenia umożliwia proste tworzenie tras, które w sposób wizualny mogą przedstawiać różne algorytmy, na podstawie których powstają programy realizujące np. sterowanie robotem. Puzzle Ozobot również kładą nacisk na rozwijanie wyobraźni przestrzennej i matematycznej, ponieważ także ćwiczą m.in. umiejętność rozróżniania figur geometrycznych i długości odcinków.

Ozobot – programowanie i robotyka dla każdego!

Puzzle Ozobot to znakomita pomoc dydaktyczna zarówno dla najmłodszych programistów, jak również uczniów szkół średnich. Nauka poprzez układanie kolorowym puzzli powiązanych ze sobą poprzez odpowiednią kolejność kolorów, rozwija umiejętność strategicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów o zróżnicowanym stopniu trudności. Puzzle Ozobot to również wspaniałe narzędzie pomocnicze podczas wykonywania prac zespołowych. Nauka programowania i podstaw robotyki z wykorzystaniem robotów Ozobot w połączeniu z puzzlami wizualizującymi programowanie to gwarancja owocnych efektów nauki połączona z rozwijaniem kreatywności i bardzo dobra zabawa.