GeniBot to bardzo funkcjonalny robot edukacyjny powstały z myślą o nauczaniu robotyki i programowania w myśl filozofii STEAM, której przewodnim celem jest rozwijanie w umysłach dzieci wiedzy i umiejętności ze szczególnym naciskiem na połączenie zagadnień z zakresu nauk ścisłych i technicznym ze sztuką. GeniBot to robot, który zdecydowanie rozwija kreatywność. Nauka programowania i robotyki z wykorzystaniem robota GeniBot to jeden z najlepszych przykładów łączenia przyjemnego z pożytecznym. Podczas nauki z wykorzystaniem robota GeniBot, dziecko zdobywa i doskonali w sobie szeroki zakres kompetencji i umiejętności praktycznych, które z pewnością mogą się przydać w przyszłości w szerokim zakresie zawodów technicznych i inżynierskich. Nauka z roboten GeniBot korzystnie wpływa na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, a także strategicznego podejścia do rozwiązywania szerokiego zakresu problemów technicznych. Co więcej, robot GeniBot komunikuje się z użytkownikiem w języku polskim jak i angielskim. Dzięki temu dziecko ćwiczy także umiejętności w zakresie języków obcych. W zestawie zawarte są także karty do kodowania, opisane zarówno po polsku jak i po angielsku. GeniBot może być zaprogramowany na kilka sposobów, tj. za pomocą kart do kodowania, ręcznie na papierze czy też w środowisku Scratch do programowania blokowego.

GeniBot – programowanie z wykorzystaniem kart do kodowania

Programowanie bez użycia komputera? Tak, wbrew pozorom to jest jak najbardziej możliwe! Wszystko dzięki kartom do kodowania dołączonym do zestawu Genibot. Programowanie za pomocą kart do kodowania jest szczególnie polecane dla najmłodszych użytkowników robota GeniBot, którzy są na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Poprzez ułożenie kart do kodowania w ściśle określony ciąg instrukcji, możemy sprawdzić, czy po wprowadzeniu tej sekwencji robot prawidłowo wykona wszystkie polecenia. Tym sposobem dziecko nabywa pierwsze praktyczne wiadomości dotyczące stosowania takich funkcji w kodzie programu jak wprowadzanie instrukcji warunkowych, pętli, wskaźników, itp. Taka metoda programowania jest również bardzo korzystna ze względu na rozwój u dziecka umiejętności czytania, liczenia i pisania. Już za pomocą podstawowego zestawu kart do kodowania, możemy robota GeniBot zaprogramować tak, aby wprawić go w ruch, ustawić kolor świecenia diod LED, zaprogramować emitowanie dźwięków, a także przemieszczanie się zgodnie z zaprogramowanym torem jazdy poprzez śledzenie konturów figur geometrycznych lub krzywych płaskich.

GeniBot – dedykowane oprogramowanie, które otwiera szerokie możliwości tworzenia aplikacji z udziałem robota

Korzystając z dedykowanego oprogramowania, możemy stworzyć wiele ciekawych aplikacji z udziałem robota GeniBot. Jego oprogramowanie jest tak zaprojektowane, aby umożliwić użytkownikowi płynny proces nauki programowania – od programowania w trybie offline za pomocą kart kodowych do programowania w środowisku SCRATCH z wykorzystaniem graficznego interfejsu blokowego. Taki zestaw edukacyjny oprogramowania stanowi znakomite podwaliny pod klasyczne programowanie poprzez tworzenie kodu źródłowego np. w języku C lub Python. Programując robota GeniBot, możesz nawet sprawić, że będzie on wykonywał ruchy synchronicznie do konkretnego utworu muzycznego.

GeniBot – genialny robot, który kształtuje podstawowe umiejętności u dziecka 

Oprócz walorów czysto rozrywkowych, jak i dydaktycznych w nauce robotyki i programowania, robot GeniBot znakomicie nadaje się do kształtowania podstawowych umiejętności u dziecka, takich jak m.in. posługiwanie się językami ojczystymi i obcymi, wykonywanie obliczeń, czytanie, pisane, liczenie, malowanie i inne. Indywidualnie do potrzeb dziecka, robot może wydawać polecenie głosowe w języku polskim lub angielskim. Zawarte w zestawie karty do kodowania zawierają informacje napisane w obu językach. Dzięki temu, dziecko może kształcić także swój słuch językowy. W zestawie znajdują się także karty przeznaczone do nauki matematyki w kreatywny i przyjemny, wieloczynnościowy sposób.