Zdalne sterowanie
- Electronicsafterhours
- Elektronika i hobby
- Inteligentny budynek
- Zdalne sterowanie
Zdalne sterowanie
Instalacje dedykowane do inteligentnych budynków pozwalają na wykonywanie wielu czynności w sposób samoczynny, bez ingerencji człowieka. Do takich procesów zalicza się choćby włączanie i wyłączanie oświetlenia, ustawianie temperatury docelowej na sterowniku ogrzewania i klimatyzacji i wiele innych. Niemniej jednak, niektóre aspekty funkcjonowania inteligentnego budynku warto mieć na bieżąco pod kontrolą. W tym celu, można użyć aplikacji mobilnej dedykowanej pod zestaw urządzeń domotyki od określonego producenta (np. Zamel Supla, Fibaro, BleBox) lub zaawansowanego pilota sterującego, który na pierwszy rzut oka może wywoływać skojarzenia z pilotem od telewizora. Takie niewielkie centrum dowodzenia mieszczące się w Twojej dłoni, otwiera nowy zakres możliwości w kwestii sterowania automatyką domową. Jeśli posiadasz zaawansowany zestaw kina domowego z nagłośnieniem, z pewnością docenisz możliwości wielofunkcyjnego pilota. W tym artykule przedstawiono kilka modeli pilotów, które umożliwią Ci sterowanie automatyką domową w bardzo szerokim zakresie w wygodny sposób.
Inteset INT-422 – cztery funkcje w jednym urządzeniu .
Jednym z najbardziej popularnych urządzeń umożliwiających sterowanie inteligentnym domem z poziomu użytkownika, jest pilot Inteset IN-422. Pilot ten został fabrycznie zaprogramowany w taki sposób, aby mógł obsługiwać takie platformy jak Apple TV, Media Center, Roku, a także XBox. Producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy poza podstawowymi funkcjami takiego pilota wymagali więcej dodatkowych elementów funkcjonalnych. Zaawansowana obsługa streamingu muzyki i filmów to zdecydowanie jeden z największych atutów tego pilota. Ponadto posiada on funkcję zablokowania regulacji poziomu głośności oraz zabezpieczenie przed przypadkowym przełączeniem kanału. Producent zadbał także o możliwość bezpośredniego połączenia pilota INT-422 z telewizorem. W tym celu, została przygotowana lista kodów, które umożliwiają sprzężenie tego pilota z telewizorem, bez konieczności używania standardowego pilota dostarczanego fabrycznie z telewizorem. Obsługa pilota jest prosta i intuicyjna, nawet dla początkujących użytkowników. Ponadto, pilot można tak zaprogramować, aby naciśnięcie pojedynczego przycisku spowodowało wykonanie do 32 rozkazów jednocześnie.
Logitech Harmony 700 – wszechstronność i ergonomia w jednym pilocie
Komfortowa obsługa i obudowa zaprojektowana zgodnie z zasadami ergonomii to pierwsze widoczne zalety pilota od Logitech. Jego możliwości sprawiają, że do sterowania wieloma urządzeniami jednocześnie potrzebujesz już tylko jednego, wspólnego pilota zamiast kilku osobnych. Logitech Harmony 700 pozwala na zaprogramowanie i zapamiętanie do 23 dostępnych ulubionych kanałów użytkownika. W ten sposób uzyskujesz łatwy i błyskawiczny dostęp do Twoich ulubionych stacji telewizyjnych. Praktyczną zaletą pilota od Logitech jest funkcja podświetlania klawiszy, która szczególnie ułatwia obsługę pilota w ciemności lub w miejscach o częściowo ograniczonym dostępie do światła. Baza zgodności z pilotem Harmony 700 obejmuje ponad 200 tys. urządzeń pochodzących od ponad 5 tys. producentów i w dalszym ciągu jest ona rozwijana. Aktualizacje są dokonywane poprzez podłączenie pilota do komputera. W ten sposób, możesz na bieżąco przeprogramowywać opcje sterowania z pokładu Logitech Harmony 700.
AERB 2.4G Mini Wireless – małe wymiary i ogromne możliwości
AERB 2.4G Mini Wireless łączy w sobie trzy moduły sterujące, zapewniając użytkownikowi komfort obsługi na bardzo dobrym poziomie. Zgodność sprzętowo-programowa umożliwia współpracę tego pilota z wieloma urządzeniami od różnych producentów, a obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Pilot AERB jest kompatybilny z systemem Windows 8 oraz cechuje się wysokim zasięgiem sygnału sieci bezprzewodowej, wysoką żywotnością wbudowanej baterii i może współpracować z urządzeniami Wi-Fi pracującymi na częstotliwości 2,4GHz, zgodnie ze standardem IEEE 802.11 b/g/n/ac.